اردوهای طولانی بی‌ثمر و حذف در 20 دقیقه / ادامه شکست‌های سریالی این بار در بسکتبال سه‌نفره

اردوهای طولانی بی‌ثمر و حذف در 20 دقیقه / ادامه شکست‌های سریالی این بار در بسکتبال سه‌نفره

بسکتبال ایران در ماههای اخیر در همه میدان‌های بین‌المللی شکست خورده است.

بعد از شکست تیم 3×3 پسران و از دست دادن سهمیه جام جهانی بلژیک، باخت‌های تیم نوجوانان پسر و از دست دادن سهمیه جام جهانی اسپانیا، ناکامی تیم نوجوانان دختر برای راهیابی به دسته یک آسیا؛ امروز تیم بسکتبال سه‌نفره با یک برد و یک باخت از کاپ آسیا 3×3 حذف شد.
تیم سه‌نفره دختران هم اصلاً به کاپ آسیا 2022 در سنگاپور اعزام نشد. به این باخت‌ها باید شکست تیم ملی به قزاقستان هم اضافه کرد که در همین مدت زمان کم اتفاق افتاد.

این در حالی است که تیم‌های 3×3 مردان و زنان ایران از حدود دو ماه پیش با نفراتی در حدود 35 – 30 بازیکن اردوهای خود را آغاز کرده بودند.
یکی از کارهای عجیب فدراسیون جواد داوری دعوت از این تعداد نفرات برای انتخابی 4 بازیکن است! که اردوهای سه‌نفره را غیرمتعارف ساخته است.
عجیب‌تر آنکه در پایان این اردوهای بی‌ثمر با تبلیغات برخی رسانه‌های همسو با فدراسیون بسکتبال، نه از ویزای بازیکنان خبری است و نه تیم‌های ما آمادگی به پایان رساندن تورنمنت را با نتایج خوب دارند.

تیم دختران که بنا به گفته فدراسیون ویزای آنها به موقع حاضر نشد! از حضور در بازی‌ها بازماند. تیم پسران به سنگاپور رفت اما بدون محمدسینا واحدی یکی از بهترین‌های بسکتبال. ویزای واحدی نیز طبق اعلام فدراسیون به موقع صادر نشد اما فدراسیون نگفت چرا تیم‌های ما پس از دو ماه تمرین به این مشکلات برخوردند؟

تیم مردان ایران با نوید خواجه‌زاده، احسان دلیرزهان، متین جلالیان و امیرحسین رضایی‌فر به این رقابت‌ها اعزام شد اما طی 20 دقیقه و بعد از بازی دوم مقابل کره جنوبی و باخت به این تیم حذف شد. بازیکنان تیم 3×3 ایران بازی در 10 دقیقه اول مقابل کویت را به سود خود به پایان رساندند.

به این ترتیب مشخص نیست چرا اردوهای سه‌نفره باید طولانی مدت با تعداد نفرات بالای 30 نفر باشد. بازده این اردوها چیست؟ نفرات که همان بازیکنان نام آشنای بسکتبال بودند. آن هم زمانی که اهمال کاری فدراسیون مانع از اعزام بهترین بازیکن یا رفتن دختران به مسابقات می‌شود همچنین تیم مردان به راحتی حذف می‌شود و برمی‌گردد. این مشکل حدود 4 ماه پیش در اعزام تیم به رقابت‌های انتخابی جام جهانی اتفاق افتاده بود و تیم ما در عین شایستگی در بازی آخر به نیوزلند باخت و سهمیه نگرفت اما مشکلات هر بار تکرار می‌شود و فدراسیون از اشتباه‌ها درس نمی‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید