جریمه یا محرومیت در انتظار بسکتبال 3×3 بانوان / فدراسیون اشتباهش را به گردن بقیه نیندازد

جریمه یا محرومیت در انتظار بسکتبال 3×3 بانوان / فدراسیون اشتباهش را به گردن بقیه نیندازد

اعزام نشدن تیم بسکتبال سه نفره بانوان به کاپ آسیا علاوه بر سرخوردگی و بی انگیزگی‌هایی که به همراه دارد ممکن است با جریمه یا محرومیت احتمالی از سوی فیبا روبرو شود.

تیم بسکتبال سه نفره بانوان در حالی به مسابقات کاپ آسیا اعزام نشد که اردوهای این تیم از حدود دو ماه پیش از رقابت‌ها با 35 بازیکن! به جریان افتاد. بعد از اینکه تیم نرفت مسئولین فدراسیون بسکتبال در اطلاعیه‌ای صادر نشدن ویزای سنگاپور میزبان رقابت‌ها را عامل نفرستان تیم بانوان به بازی‌ها عنوان کردند.

افسانه حسن‌نایبی مدیر فنی تیم بسکتبال سه نفره بانوان امروز به تسنیم گفت مشکل روادید دست ما (فدراسیون) نیست. این صحبت در حالی مطرح شده که تیم ایران مشکل روادید نداشت بلکه اعضای سرپرستی تیم از جمله حسن‌نایبی به عنوان مدیر فنی و سرمربی قادر به پر کردن فرم‌های مرتبط با پرواز تهران به سنگاپور نبودند. تیم ایران باید فرم‌ها را برای سنگاپور پر می‌کرد که در اپلیکیشن و به صورت آنلاین در دسترس مسافران قرار می‌گیرد. جواد داوری رییس فدراسیون بسکتبال چند روز قبل به طور غیر مستقیم اشاره کرده بود «باید در یک برنامه ثبت نام می‌کردیم که کردیم، اما تاییدیه آن بعد از بسته شدن گیت پرواز آمد».

منظور وی ثبت نام دیرهنگام و با تأخیر تیم دختران بود که انجام پذیرفت اما فایده‌ای نداشت.

بر خلاف ادعای حسن‌نایبی تیم ایران روادید سنگاپور داشت. حتی شب اعزام غزل محسنی جایگزین شادی عبدالوند شده بود که فقط ویزای این بازیکن از تیم دختران و محمدسینا واحدی از تیم پسران نرسیده بود.
تیم پسران که بازی‌هایش یک روز دیرتر انجام می‌شد زودتر متوجه مشکل شدند و مشکل را برطرف کردند اما دختران با اهمال کاری فدراسیون بسکتبال از بازی‌های کاپ آسیا جا ماندند.

بر اساس قوانین فیبا تیم‌ها در صورت غیبت در مسابقات بعد از سیدبندی مسابقات و قرعه‌کشی، مشمول جرایم و محرومیت‌ می‌شوند. به این ترتیب باید دید آیا جریمه نقدی یا محرومیت در انتظار تیم بانوان ایران خواهد بود یا نه.

جریمه یا محرومیت در انتظار بسکتبال 3×3 بانوان / فدراسیون اشتباهش را به گردن بقیه نیندازد

دیدگاهتان را بنویسید