اعلام «آماده باش» هاشمی به تازه‌واردان / چهره‌های جدید در اردوی تیم ملی بسکتبال

اعلام «آماده باش» هاشمی به تازه‌واردان / چهره‌های جدید در اردوی تیم ملی بسکتبال

اردوی تیم ملی بسکتبال با چهره‌های جدید وارد مرحله تازه‌ای می‌شود.

تیم ملی بسکتبال 5 و 8 اسفند در دو بازی انتخابی پنجره‌های جام جهانی بسکتبال مقابل قزاقستان و سوریه به میدان خواهد رفت. بر این اساس مصطفی هاشمی سرمربی تیم ملی بسکتبال از 25 بازیکن برای شرکت در اردوی تیم ملی بسکتبال دعوت کرد.
اردوی تیم ملی بسکتبال از شنبه آینده آغاز خواهد شد.

چرا 25 نفر؟

در وهله‌ی نخست به نظر می‌رسد 25 بازیکن برای اردوی کمتر از 20 روز تا مسابقه‌های تیم ملی زیاد است که هست اما هاشمی با دعوت از یکسری بازیکنان جوان در مسیر پنجره‌های جام جهانی به آنان «آماده باش» داد. این نکته می‌تواند در انگیزه‌بخشی به جوانترها پرکاربرد باشد.

بازی‌های تیم ملی را فقط نباید در دو بازی اسفند ماه دید. با توجه به اوضاع برخی تیم‌ها و بی‌انگیزه شدن تعدادی از بازیکنان در کوران رقابت‌ها به نظر می‌رسد دعوت به تیم ملی و در چرخه‌ افتادن این نفرات کمک بزرگی به آنان است.

مسیر بازی‌های تیم ملی طولانی مدت و در بازه یک سال آینده فراز و نشیب‌ فراوان دارد. بنابراین حفظ نفرات در برنامه‌های تیم ملی منطقی است.

از طرفی شنیدیم فدراسیون بسکتبال قصد دارد تیم دوم خود را بر مبنای بازیکنان جوانتر پایه‌گذاری کند.

در فهرست امروز هاشمی و کادر فنی تیم ملی؛ بازیکنانی مثل سینا واحدی، جلال آقامیری، نوید خواجه‌زاده، بهشاد عرب‌زاده، امیرحسین رضایی‌فر، احسان دلیرزهان و حسین مکاریان به این اردو دعوت شده‌اند.

آرمان زنگنه، ملی‌پوش با سابقه بعد از درخشش در بسکتبال باشگاههای ایران به این اردو می‌آید.

امیرحسین آذری، متین آقاجانپور، محمد جمشیدی، حامد حدادی، محمد حسن‌زاده، سعید داورپناه، نوید رضایی‌فر، کیوان ریاعی، اصغر کاردوست، ارسلان کاظمی، مهدی کامرانی، سجاد مشایخی، سالار منجی، میثم میرزایی، امیرحسین یازرلو، محمد یوسف‌وند و بهنام یخچالی سایر نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید