انتخابات بسکتبال جای افراد «بدون تعادل روانی» نیست / خانه‌ای روی آب – 1

انتخابات بسکتبال جای افراد «بدون تعادل روانی» نیست / خانه‌ای روی آب – 1

انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال بر اساس اعلام وزارت ورزش و جوانان 19 دی ماه برگزار خواهد شد. این انتخابات بسان هر انتخابات دیگری با جریان‌های مؤافق و مخالف روبروست و چنانچه انتخابات بسکتبال سر وقت برگزار شود هر روز تا 19 دی ماه با مباحثی در این خصوص در خدمت خوانندگان محترم هستم.

همیشه تردید در سلامت انتخابات به درازای عمر برگزاری مجامع فدراسیون‌های ورزشی در 20 سال گذشته، وجود داشته است و همواره در طول عمر مجامع، ساز ناسالم بودن انتخابات از سوی افراد مختلفی که نتیجه به کام‌شان نیست کوک شده است.

گروهی در شیپورهای تبلیغاتی خود می‌دمند، عده‌ای برنامه‌های کاندیداهای خود را منتشر می‌کنند و عده‌ای هم تماشاگر جریانات مختلف می‌شوند تا ببینند باد به کدام سو می‌وزد تا همان سمتی بروند. دسته‌ای دیگر نیز با توهم و بدون تعادل روانی،  با این امید واهی که فرد برنده به آنان پست و موقعیتی در فدراسیون بدهد، زالووار به کاندیدایی چسبیده‌اند.

این بار نیز با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات فدراسیون بسکتبال؛ مانورهای تکراری، اتهام‌زنی  و ادعای واهی که از ماههای گذشته آغاز شد با نزدیک شدن به انتخابات پررنگ‌تر می‌شود.

در کنار اعلام برنامه‌های نامزدها و تلاش و لابیگری برای جمع‌آوری رأی که از اصول جدا نشده انتخابات است، تجربه این سال‌ها نشان داده، روند انتخابات بیشتر از سوی جریان‌های با ادعای واهی و برخی افراد بدون تعادل روانی ضربه خورده است.

افرادی که در گروه‌ها و فضای مجازی از کله سحر تا بوق سگ، علیه این و آن هجمه می‌سازند. کسانی که عمر مفیدشان در بسکتبال سال‌های طولانی است که بسر آمده و قدرت هیچ کار و ظرفیت و تحمل هیچ اندیشه‌ای ندارند و فقط مشغول شبهه‌افکنی و تفرقه‌اندازی هستند و اصرار به انعکاس تراوشات ذهنی خودشان به نام جامعه ملی بسکتبال دارند.

البته جامعه ملی بسکتبال ایران بسیار محترم‌تر، خردمندتر و اندیشمندتر از کسانی است که خود را به اشتباه نماینده این جامعه بدانند. انسان‌های باشعوری که خاک بسکتبال را خورده‌اند و در بزنگاههای بسکتبال، انتقادهای هوشمندانه‌ای دارند و بدون تخریب و ترور شخصیت سایر انسان‌ها، حرف خود را با آزادمنشی و وارستگی، به گوش جامعه بسکتبال ایران می‌رسانند….

پایان قسمت اول

مجموعه این مباحث را هر روز در سایت خانه بسکتبال ایران دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید