SHOW TIME یک افسانۀ تکرار نشدنی در NBA

SHOW TIME یک افسانۀ تکرار نشدنی در NBA

برای طرفداران لس‌آنجلس که NBA را در دهۀ 1980 تجربه کرده‌اند، این تصویر هر از چندی در ذهن‌شان مرور می‌شود؛

تماشاگران مشتاق برای پاس خیره کننده بدون نگاه

SKY HOOK به مثابۀ یک باله

کت و شلوار و کفش چرمی

سرمربی با موهای براق

لس‌آنجلس لیکرز در دهه 1980 سبک جدیدی از بسکتبال را بنیان نهاد و آن را در جهان بسکتبال شعله‌ور کرد:

SHOW TIME

برخی افراد، «جک مک‌کینی» را پایه‌گذار این سیستم تهاجمی می‌دانند. او در فصل 80 – 1979 ، مربی تازه کار 44 ساله‌ای بود که سیستم تهاجمی جدیدی را بر اساس سرعت بی‌نظیر بازیکنان خاص خودش ارائه داد.

او فقط 14 بازی را در آنجا هدایت کرد.

بحث دیگری که در این زمینه مشهورتر است اینکه SHOW TIME از زمان ورود «مجیک جانسون» پدید آمده است. او محبوب تماشاگران بود و به لیکرز در پیروزی‌های دهه 1980 کمک کرد.

لیکرز
هیچ‌یک از این عبارات دقیق نیستند.

SHOW TIME در فصل 82 – 1981  شکل گرفت. در آن سال پت رایلی، که به تازگی عنوان خود را از یک مفسر به مربی لیکرز تغییر داده بود، هدایت این تیم را با گروهی از بازیکنان با استعداد برعهده گرفت.

در آن فصل لیکرز ؛ مجیک جانسون، کریم عبدالجبار، جمال ویلکس، نوآم نیکسن، باب مک‌آدو، کورت رامبیس و مایکل کوپر را در اختیار داشت که در میان سایر مسابقات، بازی‌های دلپذیری را انجام دادند و به مدت 10 سال به فرمانروایان NBA تبدیل شدند.

همانگونه که «شعبده باز» (مجیک جانسون)، به علت بیماری در سال 1991 بازنشسته شد، «زمان نمایش» به پایان رسید. از فصل 1982 تا 1991، به مدت 10 سال، لیکرز کل NBA را با روش منحصربه فرد خود هدایت کرد.

آنها هفت بار به فینال رسیدند و چهار بار جام را بردند، با میانگین 72.9٪ برد. آنها در بین طرفداران محبوبیت فراوان به دست آوردند و دورانی افسانه‌ای ساختند.

افسانۀ SHOW TIME در NBA تکرار نشدنی است!

لیکرز

 

 

مطالب بیشتر در مورد لیگ بسکتبال NBA در این قسمت مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید