ارسلان کاظمی: بازی در کنار حدادی لذت‌بخش است / در مرحله بعد با یک برد به جام جهانی بسکتبال می‌رویم

ارسلان کاظمی: بازی در کنار حدادی لذت‌بخش است / در مرحله بعد با یک برد به جام جهانی بسکتبال می‌رویم

ارسلان کاظمی ملی‌پوش تیم بسکتبال ذوب آهن به بازی‌های خوبش در این فصل ادامه می‌دهد. او چندی پیش با روزنامه همشهری گفت و گو کرد که بخش‌هایی از آن را می‌خوانید:

ارسلان کاظمی ارزشمند‌ترین بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران است. این را آمار 2 بازی ایران در پنجره‌های انتخابی جام‌جهانی 2023 تأیید می‌کند. او در بازی اول با بحرین با تأثیرگذاری 40، بهترین بازیکن زمین شد و در بازی دوم هم با تأثیرگذاری 38 ارزشمندترین بازیکن بود. ارسلان در بازی اول یک رکورد تاریخی هم ثبت کرد؛ 26 ریباندی که در بازی اول داشت، بیشترین تعداد ریباند ثبت ‌شده در مقدماتی‌های جام‌جهانی بود. خودش می‌گوید در نبود حامد حدادی توانسته به این تعداد ریباند برسد.
او حتی با حامد هم شوخی کرده است: «به او گفتم از نبودت کمال سوء‌استفاده را می‌کنم.» به‌گواه کارشناسان، ارسلان در تیم‌های مصطفی هاشمی – سرمربی فعلی تیم ملی –  بهتر بازی می‌کند اما خودش می‌گوید: «من همیشه خوبم.»

درباره شما می‌گویند همیشه در تیم‌های مصطفی هاشمی خیلی بهتر کار می‌کنید. پارسال در شیمیدر خوب بودید و امسال در تیم ملی. به عقیده خودتان چرا به نسبت قبل خیلی بهتر شده‌اید؟
من همیشه خوب بوده‌ام. چیزی برای من عوض نشده است. من همیشه در خدمت تیم هستم، کار خودم را انجام می‌دهم و تلاش می‌کنم تا به تیم کمک کنم.

شاید چون حامد حدادی نیست، بیشتر به چشم می‌آیید؟
بعد از بازی اول که 26 ریباند داشتم، حامد پیام داد. با او شوخی کردم، گفتم از نبودت کمال سوءاستفاده را می‌کنم، به تیم برگردی ریباندی به من نمی‌رسد! او بازیکنی در سطح جهانی است، شناخته شده است. بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ بسکتبال ایران است و بازی در کنارش لذت‌بخش است. وقتی در کنار بازیکنی به این بزرگی بازی کنی، کمتر به چشم می‌آیی.

بعد از این دوبازی یکی از نظرها درباره شما این بود که ارسلان با ماندن در بسکتبال ایران خودش را حیف کرد. برای خیلی‌ها سؤال است که بعد از بازی در NBA چرا به لیگ ایران برگشتید؟ حداقل می‌توانستید در اروپا بازی کنید.
وقتی به ایران برگشتم به سربازی رفتم. بعد از سال اول که برای پتروشیمی بازی کردم، پیشنهادهای خوبی داشتم و می‌توانستم انتخاب بهتری داشته باشم، اما با اینجنت بدی که داشتم این فرصت را از دست دادم. می‌توانستم تصمیم‌های بهتری برای خودم بگیرم ولی نشد. من را حیف کردند.

 تیم ملی شروع خوبی در پنجره‌ها داشت. چقدر می‌شود به صعود و رفتن به جام‌جهانی امید داشت؟
ما 2 بازی با قزاقستان و 2 بازی با سوریه داریم. این   4 بازی خیلی مهم است. اگر امتیاز کامل بگیریم، مرحله بعد راحت‌تر بازی می‌کنیم. در مرحله بعد با یک پیروزی می‌توانیم به جام‌جهانی برویم. به ‌احتمال زیاد با استرالیا، ژاپن و چین بازی داریم. استرالیا از قدرت‌های جهان است و ژاپن‌ و چین هم از قدرت‌های آسیا. بازی‌های خیلی راحتی نداریم اما یک پیروزی ما را به جام‌جهانی می‌برد.

گفت و گو از لیلی خرسند

دیدگاهتان را بنویسید