آیا «عسل»؛ «جلال‌پور» تیم بسکتبال دختران ایران است؟

آیا «عسل»؛ «جلال‌پور» تیم بسکتبال دختران ایران است؟

بعد از پویان جلال‌پور که در تیم ملی بسکتبال مردان در المپیک نمایش زیر صفر داشت، بیم آن می‌رود در تیم ملی بسکتبال بانوان ایران نیز باید مشابه‌اش را با سفارش مادر داشته باشیم؛

عسل پورحیدری.

به گفته شجاعی در فدراسیون قبلی عسل از تیم ملی خورد «چون گفتند بازیکن بهتری داریم». با آمدن شجاعی به فدراسیون راه برای عسل باز شد.

  • عضویت به عنوان بازیکن کمکی در تیم بسکتبال نفت آبادان در باشگاههای غرب آسیا.
  • عضویت به عنوان بازیکن کمکی در تیم بسکتبال بهمن در باشگاههای غرب آسیا. (عسل خانم از آمریکا مستقیم به اردن میزبان رقابت‌ها رفت و به تیم پیوست).
  • عضویت در تیم ملی بسکتبال و شرکت در بازی‌های غرب آسیا در سال 2019.

در هیچکدام از این مسابقات آماری از این بازیکن نمی‌بینید که معرف توانمندی حضور او در تیم ملی یا به عنوان بازیکن کمکی باشد. معمولاً بدون بازی.

فریده شجاعی که سال‌ها نایب رئیس فدراسیون فوتبال بود و 3 سال و نیم است نایب رئیس فدراسیون بسکتبال شده، خطاب به منتقدان حضور عسل پورحیدری در تیم ملی بسکتبال گفت آنها بسکتبال را نمی‌فهمند.

او به ایسنا گفت: « یاسمن محمدی را که هفته قبل خط خورد باید با افرادی که در پستش هستند، مقایسه کرد. پست عسل یک است و اگر کسی بسکتبال را بفهمد نباید اعتراض بکند که چرا یاسمن خط خورد اما عسل مانده است. پست این دو با هم فرق دارد و هر کدام باید با بازیکنان هم پست خود مقایسه شوند».

❗️اعتراض منتقدان به خط خوردن یک بازیکن که شجاعی دلیل آن را نفهمید، پوزیشن یک نبود بلکه آنان با اشاره به فهرست نفرات تیم ملی و عملکرد بازیکنان در مسابقات باشگاهی نوشتند چرا پورحیدری با افشنسی صفر و بدون بازی در مهرام، جزو 17 نفر است اما بازیکنی مثل محمدی با کارایی بالا در طول فصل، سه ماه مانده تا بازی‌ها خط ‌خورد؟❗️

شجاعی در سراسر این مصاحبه با احساسات مادرانه به حمایت از یک بازیکن نپرداخت بلکه همانگونه که انتظار می‌رفت از «دختر»ش حمایت کرد و از هم اینک دخترش را در تیم ملی انتخاب کرد. بدون توجه به تلاش‌های سایر دختران که آنها هم به همان اندازه با بیشتر از عسل زحمت کشیده و می‌کشند اما از سفارش مادر محرومند.

«خیلی‌ها که در مورد عسل صحبت می‌کنند اصلاً شناختی از او ندارند و فکر می‌کنند اصلاً بازی نمی‌کند».

عسل پورحیدری در بازی با گرگان که با 40 اختلاف به سود مهرام تمام شد حدود 13 دقیقه بازی کرد بدون امتیاز!

در سه دیدار با بهمن در فینال بانوان اصلاً به میدان نرفت!

کجا باید او را می‌دیدیم خانم شجاعی؟

بازی در کالج‌های آمریکا هم که شجاعی روی آن تأکید دارد مربوط به سال‌های 2016 و 2017 است. (این بازی‌ها هم داستان جداگانه‌ای دارد که در چه سطحی و با چه نتایجی برای دانشجوی مؤسسه آموزشی شهید مهدوی تمام شده است).

در حال حاضر آنچه مسلم بوده اینکه دختر نایب رئیس به موازات حضور مادر در فدراسیون بسکتبال در سال‌های اخیر کیفیت امیدوار کننده‌ای نداشته و با وجود همراهی تیم‌ها در بسیاری از رویدادها، اصلاً بازی نکرده یا آنگونه که شجاعی با حس مادری در موردش اغراق می‌کند، کارایی نداشته است.

One thought on “آیا «عسل»؛ «جلال‌پور» تیم بسکتبال دختران ایران است؟

دیدگاهتان را بنویسید